Tu jesteś: Strona główna - Aktualności

dzien służby zdrowia

8 kwietnia 2013

100_71508 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Służby Zdrowia. Tego dnia Tygryski odwiedziła Pani pielęgniarka. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki oraz dlaczego jest tak ważna. Przedszkolaki poznały przedmioty wykorzystywane w leczeniu (stetoskop. strzykawka, ciśnieniomierz, bandaż, plaster, termometr). Nasz gość opowiedział oraz zaprezentował jakie czynności wykonuje pielęgniarka oraz przybliżył dzieciom miejsce wykonywania swojej pracy. Na podstawie książek i ilustracji dzieci dowiedziały się jak wygląda przychodnia i szpital oraz w jakich przypadkach odwiedzamy te miejsca. Rozmawialiśmy także na temat znaczenia pracy lekarza czy pielęgniarki dla innych ludzi.

Następnie każde z dzieci mogło zamienić się rolami z Panią pielęgniarką i posłuchać bicia swojego serduszka lub kolegi za pomocą stetoskopu. Przedszkolaki uczyły się opatrywać rany, mierzyć temperaturę i oswajały się ze strzykawką. Pani pielęgniarka przybliżyła dzieciom na czy polega pobieranie krwi i dlaczego należny wykonywać rożne badania.

Wielką atrakcją dla dzieci było wykonanie małego bilansu. Każdy przedszkolak został zwarzony i zmierzony.

Tu możesz zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.

Comments are closed.